New album called „Bedford School”

Złota Fabryka klamek

24 listopada 2010Aktualności

GRZEGORZ TURNAU

złota „Fabryka klamek” w dwa tygodnie po premierze!

Niezmiernie miło nam poinformować, że najnowszy album Grzegorza Turnaua „Fabryka klamek” w zaledwie dwa tygodnie po premierze osiągnął status Złotej Płyty. „Fabryka klamek” jest długo oczekiwanym, pierwszym od 5 lat, autorskim wydawnictwem z premierowymi utworami Turnaua.

Artysta mówi o płycie: Płyta jest wyborem utworów, jak to u mnie zwykle bywa, z kilku lat działalności na różnych polach. Nie jestem w stanie oderwać siebie od siebie, rozwiązać zespołu, którym nie jestem. Jestem na siebie skazany. Ponieważ to co robię wiąże się zarówno z działaniami dla teatru, filmu jak i dla potrzeb też innych produkcji, to po tych wszystkich istotnych dla mnie pracach zostają jakieś ważne elementy. Dla mnie wiązało się to z tym, że zawsze było mi żal jakiegoś utworu, pracy która minęła. I tak jest w połowie na tej płycie. To znaczy połowę tej płyty stanowią piosenki, które były już wykorzystane, czy to w teatrze jak sonet Szekspira czy to w takich przedsięwzięciach jak laudacje dla naukowców, które pisaliśmy z Michałem Zabłockim przez dwa lata. Druga połowa to piosenki specjalnie pisane na tę okazję, czyli płytę z taką intencją aby powiązać wątki. Ja zawsze staram się dbać o to, żeby płyta, mimo że jest zbiorem utworów, które łączy czas powstania, była jakaś opowieść.

Zapraszamy do obejrzenia klipu do utworu „Na plażach Zanzibaru”, czyli pierwszego singla promującego płytę „Fabryka klamek”: http://www.youtube.com/watch?v=2efTA0-nNDM

W najbliższym czasie będzie okazja, żeby zobaczyć i usłyszeć Grzegorza Turnaua na żywo, podczas trasy koncertowej promującej album „Fabryka klamek”. Koncert inauguracyjny odbędzie się w Warszawie, 27. listopada o godz. 19.00 w Sali Kongresowej. Podczas koncertu wystąpią goście, którzy uczestniczyli w nagrywaniu albumu: Sebastian Karpiel Bułecka, Dorota Miśkiewicz, Basia Gąsienica Giewont oraz orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Michała Nesterowicza.

GRZEGORZ TURNAU wystąpi:

27.11.2010 – Warszawa Sala Kongresowa

28.11.2010 – Łódź Filharmonia

29.11.2010 – Poznań Teatr Wielki

04.12.2010 – Kieleckie Centrum Kultury

05 i 06.12.2010 – Kraków Studio

11.12.2010 – Wrocław sala IMPART

13.12.2010 – Chorzów Teatr Rozrywki

18.12.2010 – Gdańsk Filharmonia

Serdecznie gratulujemy Grzegorzowi Turnauowi sukcesu!

Album Grzegorza Turnaua „Fabryka klamek” ukazał się dzięki firmie Mystic Production.

« Kontakt »

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji: Polityka prywatności i plików cookies
projekt: AK | realizacja: Kreujemy.pl