New album called „Bedford School”

Śrubki – premiera na drezynie

9 marca 2010Aktualności

Michał Jurkiewicz wyjaśnia skąd się właściwie wzięły Śrubki: „Mniej więcej trzy lata temu Grzegorz Turnau (z którym mam przyjemność koncertować) postawił mi warunek: Daję ci rok na nagranie twojej płyty, jeśli tego nie zrobisz, będę zmuszony zakończyć naszą współpracę. Pomyślałem: dlaczego? To niesprawiedliwe! Zasmucony i poruszony zabrałem się do pracy, wiedząc, że nie jestem gotowy, by nagrywać autorski album. Z drugiej strony dzięki takiej motywacji rozpocząłem pracę nad tym projektem. Minął rok. Byłem pewien, że Grzegorz sobie o tym zapomniał. Szczerze mówiąc, myślałem, że to jakieś żarty i nie wziąłem tego na serio. Nie sądziłem, że mógłby mnie zwolnić z zespołu, bo obiecałem nagrać swoją płytę, a nie zrobiłem tego. Nic bardziej błędnego. Grzegorz okazał się być pamiętliwy i bardzo stanowczy. Podczas drogi powrotnej z jednego z koncertów popatrzył na mnie groźnie, zniżył głos i niespodziewanie zapytał: Jak tam twoja płyta? Czy już kończysz nagrywać? Pobladłem. Pamiętasz o naszej rozmowie sprzed roku? Zacząłem się tłumaczyć głupio, że nie zdążyłem, zagryzając wargi, przestępując z nogi na nogę. Całe szczęście miałem już kilka sesji nagraniowych za sobą, toteż odpowiedziałem zgodnie z prawdą, że pracuję nad płytą. Warunkowo dostajesz jeszcze jeden rok na sfinalizowanie nagrań- powiedział. Odetchnąłem, przestałem się denerwować, a zarazem zdałem sobie sprawę, że to nie przelewki”.

Album „Śrubki”, na którym oprócz GT gościnnie zaśpiewali także Dorota Miśkiewicz, Zbigniew Wodecki i Kuba Badach pojawił się w sklepach muzycznych 22 lutego 2010 dzięki firmie Mystic Production.

Część materiału z debiutanckiej płyty Michała zostanie zaprezentowana na najbliższym koncercie imieninowym GT w krakowskim klubie Studio, 14 marca 2010 r.

Poniżej przedstawiamy wideorelację z kolejowej premiery płyty oraz zaśpiewany przez GT na Europejskim Festiwalu Piosenki Autorskiej transVOCALE w Słubicach, utwór z tej płyty do słów Jana Brzechwy pt. Jak kochać to namietnie.

« Kontakt »

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji: Polityka prywatności i plików cookies
projekt: AK | realizacja: Kreujemy.pl