New album called „Bedford School”

Księga Olśnień

27 września 2011Aktualności


“Księga Olśnień” to drugi polskojęzyczny album w dyskografii Agi Zaryan. Składa się na niego 12 kompozycji. Do współpracy przy utworze “To jedno” wokalistka zaprosiła Grzegorza Turnaua. Piosenka ta, jako pierwsza, będzie promowała album.

Aga Zaryan z Grzegorzem Turnauem w piosence “To jedno” napisanej do wiersza Czesława Miłosza zabierają nas w podróż. W krótkiej historii wędrowca przybywającego do celu swej podróży możemy przejrzeć się wszyscy. To historia uniwersalna. To kadr z okna mknącego pociągu mijającego nieznane nam miejsca, z którymi nie jesteśmy związani, które nie niosą ze sobą dla nas żadnych spraw codziennych, zmartwień, czy obowiązków. Są lekkie, nieodkryte dla nas, oderwane od realności, a przez to cudowne. I jako takie pozostają w naszej pamięci jako szybko umykające stopklatki.

Wsłuchując się w słowa duetu, wracamy do takich właśnie naszych nieodkrytych miejsc, które nieraz w podróżach mijaliśmy, a które na zawsze pozostały dla nas nie poznanymi krajobrazami. Wróćmy zatem do tego niezwykłego stanu związanego z podróżą, owego wyjścia poza bieg codziennych spraw. Stanu połączenia się z pięknem przyrody. Kiedy nic nie musimy, kiedy poddajemy się podróży, dajemy się nieść drodze. Kiedy pozostaje nam tylko kontemplacja pejzażu za oknem. Kontemplacja czysta, „bez oczekiwań, lęków i nadziei”. W miejskim galopie, w biegu od jednej sprawy do następnej, złapmy na chwilę oddech i pozwólmy sobie czasem na „czyste patrzenie bez nazwy”, jak pisał Miłosz.

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu tej piosenki!


« Kontakt »

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji: Polityka prywatności i plików cookies
projekt: AK | realizacja: Kreujemy.pl