New album called „Bedford School”

Jan Kanty Pawluśkiewicz – Antologia – Czas Błękitu

11 marca 2014Aktualności

Już za dwa tygodnie, 24 marca br., na rynku wydawniczym, w ramach cyklu “Jan Kanty Pawluśkiewicz Antologia”, ukaże się płyta pt. “Czas błękitu”. Album w całości poświęcony jest współpracy Jana Kantego Pawluśkiewicza z Grzegorzem Turnauem. Znalazło się na nim 15 piosenek, w tym 6 zarejestrowanych na początku roku, specjalnie na tę okazję w Studiu Polskiego Radia. 

„(…) Piosenki na tej płycie to w dużej części wersje utworów starszych, pisanych na przełomie lat 80. i 90., ale nagrane zupełnie na nowo. Są też moje koncertowe wersje klasycznych utworów z czasów „Anawy”, mniej znane piosenki „okołopiwniczne” i to, co z biegiem lat, z biegiem dni zostało opublikowane na moich solowych albumach. Ale nie jest to, wbrew pozorom, biuro rzeczy znalezionych. Jest to biuro rzeczy niezbędnych do ustalenia, jakie byłyby moje losy jako piosenkarza, gdyby Jan Kanty Pawluśkiewicz nie był mnie ciekaw”. 
Grzegorz Turnau

Piosenką promującą wydawnictwo są "Figowe liście", na który to utwór można też oddać głos na Liście Przebojów radiowej Trójki.


Płyta ukazuje się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia SA.

« Kontakt »

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji: Polityka prywatności i plików cookies
projekt: AK | realizacja: Kreujemy.pl